CloudFlare Nedir?

CloudFlare nedir

CloudFlare Nedir?

Hepinize merhaba yeni bir makale ile karşınızdayım. Bu makalemizde CloudFlare Nedir? size en basit ve bildiğim yoldan anlatacağım. Pek kafanızı karıştırmak istemiyorum. Çünkü bende çok sevmem öyle uzun uzun can sıkıcı makaleler okumayı 🙂

Cloudflare sitenizin ip adresini gizler ve kendi ns lerini gösterir. Aynı zamanda cloudflare sıkıştırma ve hız konusunda da tatmin edecek kadar iyidir. Cloudflare’nin hem ücretli hemde ücretsiz sürümü mevcut. Eğer doğru şekilde web adresinize entegre ederseniz tabii ki de yapacağınız ayarlara bağlı bunlar, güvenlik duvarı, hız için sıkıştırma css/html sıkıştırması, ftp, webmail ve cpanel giriş engellemeleri gibi bir çok hizmetten yararlanabiliyorsunuz. Şuanda eski verilere göre internet ortamında CloudFlare kullananlar eskiye nazaran katbekat artıyor. Çoğu websitesi için ücretsiz versiyonlar yeterli oluyor. Ama sizin siteniz sürekli Ddos saldırısı alıyorsa ücretli sürüme geçmeniz gereklidir. Cloudflare Ddos saldırını önlemede başarılı bir sistemdir.

Fazla aklınızı karıştırmadan CloudFlare nedir öğrendiyseniz bir sonraki konumuz; CloudFlare kurulumu nasıl yapılır? a geçelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir