Google Toplu İndex Silme

google toplu index sil

Google toplu index nasıl silinir?

Hepinize kucak dolusu sevgiler 🙂 Nasılsınız webmaster’lar? Umarım iyisinizdir.

Arkadaşlar Google’da sitemizi indexlerini toplu olarak nasıl sileriz? Biliyorsunuz site taşırken, yada sitemizi geçici olarak aramalardan kaldırmak istediğimiz zaman tek tek elle url kaldırma resmen zulüm gelir hele 5 bin üstü index sayınız varsa ben imkansız diyebilirim! Peki ben bugün sizlere Google Toplu İndex Silme işlemini anlatacağım.

Google Search Console İndex Silme

Sıradan bir sayfayı kaldırmak istiyorsanız Google’dan Google Search Console’a giriş yapıyorsunuz. Oradan kaldırmak istediğiniz site adresinizi seçiyorsunuz ve Google Dizini 》URL Kaldır kısmına gelip teker teker kaldırmak için uğraşıyorsunuz..

Tabii ki kocaman bir şaka! İşte bu noktada devreye Google Toplu İndex Silme yolu giriyor.

Google Toplu İndex Silme – Google Dizini
Google Toplu İndex Silme – Google Dizini

Google Toplu İndex Silme

Eklentimizin ismi Google Toplu URL KaldırmaArkadaşlar bu eklentiyi kullanmak için Google Chrome yüklü olması gerekiyor. Eklentinin öyle özel karmaşık ayarları yok. Daha doğrusu AYARLARI YOK 🙂 Eklentiyi kurunca panele eklenmiyor o yüzden sakın kurulmadı hissine kapılmayın.

Eklentiyi kurduktan hemen sonra;  Google Search Console 》Google Dizini 》URL Kaldır şeklinde devam ediyoruz. Normalde eklentiyi kurmadan önce sizden url adresinizi istiyordu değil mi? Şimdi yine istiyor ama çok ince bir ayrıntı var hemen resimde görebilirsiniz. ‘Dosya Seç’ kısmı geldi..  Oraya linklerinizin alt alta dizili olduğu .txt uzantılı belge atmanız gerekiyor. Her url yi program otomatik olarak sisteme yükleyecektir.

Google Toplu İndex Silme
Google Toplu İndex Silme

UYARI : Arkadaşlar unutmayın ki hemen sitenizin linkleri kalkmıyor. Sadece Google’a istek gönderiyoruz ve kısa sürede dizinden siliyorlar.

UYARI : Url’lerin txt belgesinde alt alta durduğundan emin olun. Elinizle tek tek eklemeniz gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir