İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

instagram para kazanma

Değerli okurlar hepinize merhaba. Öncelikle ‘İnstagram’dan para kazanabilir miyim?‘ sorunuzu yanıtlıyorum: evet, kazanabilirsiniz. Nasıl ki diğer sosyal medya uygulamalarından para kazanıyorsanız İnstagram’da da bu şekilde para kazanabilirsiniz. E peki iyi hoş diyorsun ama İnstagram’da nasıl para kazanacağım? Bunun cevabını bilmek istiyorum diyenleri duyar gibiyim. Şimdi bu sorunuza bir kaç madde hazırlayarak cevap vereceğim.

Arkadaşlar öncelikle İnstagram hesabınızı aktif tutun;

İnstagram hesabınıza günlük düzenli olarak video veya resim yükleyin. Takipçiler sizi ne için takip etmeli önce bunu düşünün. Siz takipçi olsaydınız bi İnstagram profilini neden takip ederdiniz? Empati kurmak bazen cidden işe yarıyor! Mutlaka özgün paylaşımlar yapın. Diğer hesaplardan kopyalayıp kendi profilinizde paylaşmayın. Ziyaretçiler özgünlüğü severler.

İnstagram’da hangi alanda paylaşım yapacağınızı seçin;

İnstagram hesabınızda hangi kitleye hizmet vermek istiyorsanız kategorinizi doğru seçmelisiniz. Çünkü bu madde İnstagram’dan para kazanmak isteyenler için kaçınılmazdır. Hesabınıza fotoğraf yüklerken mutlaka ve mutlaka doğru hashtagleri kullandığınıza emin olun. Çünkü hash tagler sizin bulunabilirliğinizi arttıran etkenlerdir. Hashtag kelimelerini abartmadan ölçülü bir şekilde koymanız sizin faydanıza olacaktır.

Yukarıda ki maddeler hazır olduktan sonra;

Artık İnstagram hesabınız para kazanılabilir hale geldi. Takipçiniz artıyor ve günlük yorumlarınız geliyorsa reklam yapmanın vakti geldi. Size iki yöntem sunacağım bunlardan birisi ile satış yapabilirsiniz değerli WebmasterSitesi Blog okuyucuları;

Ürün Satarak Para Kazanmak (Affiliate Ürün Satımı);

İnstagram hesabınızda başkalarının ürünlerini satarak sizde komisyonlu şekilde para kazanabilirsiniz. Hemen bir form hazırlayın ve insanların sizinle iletişime geçmesini sağlayın. Daha sonra başvuru yapanların ürünlerini kendi İnstagram hesabınızda koyun. Kolay yoldan bu yöntem ile İnstagram’da para kazanabilirsiniz.

Reklam Alarak İnstagram Hesabınızdan Para Kazanın;

Evet arkadaşlar biliyorsunuz ki Facebook ve İnstagram birleştiler. Facebook’da bir sayfanız varsa oraya İnstagram hesabınızı bağlıyorsunuz ve bağladıktan sonra size otomatik olarak bir şık geliyor. Facebook reklamınız İnstagram’da da aktif olsun mu diye. Şimdi arkadaşlar siz bunları kullanmak istemeyen satıcıları buluyorsunuz veya onlar sizi buluyorlar iletişim haline giriyorsunuz. Bu insanlar İnstagram’ın kendi reklam sistemini beğenmiyorlar ve sizin İnstagram hesabınızda reklam yapmak istiyorlar.

Takipçiniz yüksekse günden güne yükseliyorsa akıllı firmalar bunu kaçırmak istemeyecektir. Size sadece takipçi kasmanız ve aktif olarak özgün paylaşımlar yapmanız lazım. Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

Bu yöntemler ile instagramdan para kazanabilirsiniz fakat instagramda kolay yoldan para kazanmak diye bir şey akıllara gelmesin. Öncelikle hesabınıza yatırım yaparak iyi bir şekilde takipçi kitlenizi yükseltmeniz lazım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir