WordPress Seo Uyumlu Url Yapısı?

wordpress seo uyumlu url

Seo için her ne kadar sitenizin hızı, özgün makaleler, resimler vesaire olsa da seo uyumlu url de çok önemlidir değerli arkadaşlar. Bana soracak olursanız wordpress’in en güzel yönlerinden birisi, kalıcı bağlantı ayarlarını değiştirebiliyor olmamız. Bende sizlere yardımcı olmak adına ve bu düşünceden yola çıkarak WordPress SEO Dostu URL Yapısı makalemi yazmaya karar verdim.

WordPress SEO Dostu URL Yapısı

Url yapısında yıllardır süren bir hikaye ‘.html uzantılı url adresleri daha çabuk index alıyor’ tabii ki de böyle bir şey söz konusu dahi değil. Bunlar sadece fazladan karakter kaplayan yapılardır

WordPress SEO dostu url yapısı düzgün olması için url adreslerini kısa tutmaya çalışın. Yani makale title sini. WordPress otomatik şekilde sizi yazdığınız makale başlığı url olarak atıyor.

Hemen şöyle örnek vermek gerekirse;

https://blog.webmastersitesi.org/wordpress-icin-seo-uyumlu-url-yapisi/

Yukarıda gördüğünüz gibi orada fazlalık olan kelime kırmızı ve kalın.

URL mizi arındırıyoruz;

https://blog.webmastersitesi.org/wordpress-seo-uyumlu-url-yapisi/

Burada karakter tasarrufu yaptık.

WordPress Kalıcı Bağlantılar Nasıl Değiştirilir ?

WordPress admin panelimize giriyoruz ve sol alt kısımda Ayarlar 》Kalıcı Bağlantılar 》 Yazı İsmi kısmını seçiyoruz altta ki resimde gördüğünüz gibi.

WordPress SEO Dostu URL Yapısı – Kalıcı Bağlantı Değiştirme
WordPress SEO Dostu URL Yapısı – Kalıcı Bağlantı Değiştirme

Ben burada Yazı İsmi ni seçtim. İsterseniz hemen altında özel bağlantıları da seçebilirsiniz. Sadece değişecek olan başına kategori ekleyebilirsiniz. Ama ben kategori eklemeyi tercih etmedim. Direk title yani makale başlığımız url mizde gözüksün istedim.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir